Pełen pakiet Stowarzyszenia Recenzentów Książek

109,00 

ZESZYT RECENZENTA Z BAJKOCHŁONKĄ + KUBEK I NOTES Z LOGIEM STOWARZYSZENIA RECENZENTÓW KSIĄŻEK

tekst: Julita Pasikowska-Klica (Bajkochłonka)

ilustracje: Aleksandra Szwajda

redakcja: Adam Karol Drozdowski

kategoria wiekowa: 9+

rok wydania: 2021

ISBN: 978-83-953083-6-9

cena detaliczna: 35,99 zł

format: 148 x 210 mm

książka w twardej oprawie, ze złotymi wytłoczeniami oraz tasiemką, 104 strony

 

Opis

„Właśnie wstąpiłaś/wstąpiłeś do elitarnego Stowarzyszenia Recenzentów Książek.  

Od tej pory obowiązuje cię kodeks naszej organizacji. Staraj się pisać zgodnie z jego zasadami, a świat literatury będzie z każdym dniem stawał się coraz lepszy.”

 

 

„Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką” to oryginalna pozycja, która składa się z kilkunastu rozkładówek teoretycznej wiedzy o literaturze, książkach i pisaniu. Ponadto do dyspozycji jest niemal 70 stron wolnej przestrzeni, pozwalającej rozpocząć swoją własną przygodę jako recenzent. Książka ta jest nie tylko kreatywną pomocą w lekcjach języka polskiego, lecz także prawdziwą gratką dla wszystkich dzieci i nastolatków, którzy lubią czytać i chcieliby jeszcze bardziej zaangażować się w świat literatury.

Autorka – Julita Pasikowska-Klica, pod pseudonimem Bajkochłonka recenzuje książki dla dzieci i młodzieży od 2017 roku: tworzy treści w internecie i prowadzi warsztaty. W tym projekcie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, opisując rolę recenzenta w dzisiejszym świecie, pomagając wybrać odpowiedni pseudonim czy poznać podstawowe pojęcia z dziedziny poligrafii, Przede wszystkim jednak spełnia swoje marzenie z dzieciństwa – o posiadaniu pięknej książki, ze złotymi uszlachetnieniami na okładce, twardej oprawie i z wysokiej jakości papierem, w której można zapisać swoje spostrzeżenia na temat przeczytanych lektur.

Do tworzenia „Zeszytu Recenzenta z Bajkochłonką” zostało ponadto zaproszonych 10 niezwykłych twórców oraz promotorów czytelnictwa. Młodym miłośnikom literatury porad udzielili m.in. Anna Dziewit-Meller (bukbuk.pl), Wojciech Szot (zdaniemszota.pl), Marcin Okoniewski (okonwsieci.pl) czy Emka Kowalska (obibooki.pl).

Za projekt okładki oraz część ilustracji z wnętrza książki odpowiada Aleksandra Szwajda.

Możesz lubić także…

Warszawa, Polska redakcja@wydawnictwostostron.pl