Zielony Latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów

65,00 

„Zielony latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów” to niezwykła, bogato ilustrowana książka dla dzieci nad powstaniem której pracowało kilkudziesięciu artystów z całego świata!

Kategoria:

Opis

 

 

 

„Zielony latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów” to niezwykła, bogato ilustrowana książka dla dzieci nad powstaniem której pracowało kilkudziesięciu artystów z całego świata!

Ania, główna bohaterka książki, zastanawia się, czym jest przyjaźń. Postanawia wypuścić swój zielony latawiec, żeby poleciał w świat i wrócił do niej z opowieściami na temat różnych krajów, kultur i zwyczajów. Dziewczynka chce dowiedzieć się czegoś o tym, jak wygląda i jak bardzo różnorodna jest przyjaźń na innych kontynentach.

Na stu stronach książki Zielony Latawiec przemierza ponad trzydzieści krajów, w tym m.in. Brazylię, Australię, Hiszpanię, Stany Zjednoczone, Węgry, Finlandię, Japonię, Chiny, Ukrainę, Niemcy czy Wielką Brytanię. Dostrzega przyjaźnie między dziećmi, dorosłymi czy zwierzętami, a nawet te, które na pierwszy rzut oka trudno zdefiniować.

Ania, dzięki podróży latawca poznaje nie tylko ponadczasową wartość przyjaźni, ale także uczy się czym jest tolerancja i zabiera czytelników w inspirującą podróż po całym świecie.

Z każdą ilustracją łączy się krótka opowieść z podróży latawca – przedstawiająca czytelnikom kulturę, tradycje i zwyczaje panujące w danym kraju. Ponadto, zawiera zestaw kluczowych słów do dalszej, własnoręcznej eksploracji, mapy i interaktywne zadania dla czytelników.

 

Tekst: Julita Pasikowska-Klica (Polska)

Ilustracje wiodące: Aleksandra Szwajda (Polska)

Ilustracje międzynarodowe: Anbu (Korea Południowa), Subi Bosa (Republika Południowej Afryki), Eva Chupíková (Czechy), Flor Crespo (Argentyna), Ann December (Węgry), Angelika Dotsenko (Ukraina), Lucia Eggenhoffer (Czechy), Fabiana Faiallo (Brazylia), Mihmida Ilwia (Indonezja), Sian James (Hongkong), Maria Jäntti-Serrano (Finlandia), Jelena Jordanovic-Lewis (Serbia), Emre Karacan (Turcja), Christos Kourtoglou (Grecja), Vesela Valentinova Kucheva (Bułgaria), Nicole Lim (Filipiny), Daniela Lomba (Portugalia), Judith Loske (Niemcy), Donya Maghsoudlou (Iran), Maria Manoura (Grecja), Thejal Mathura (Republika Południowej Afryki), Marie Muravski (Rosja), Madison Patterson (Stany Zjednoczone), Rachel Polo (Hiszpania), Monika Puzauskaite (Litwa), Diana Renzhina (Łotwa), Alena Rubinuby (Rosja), Luis San Vicente (Meksyk), Carlos Sánchez (Hiszpania), Anna Shuttlewood (Wielka Brytania), Manuel Šumberac (Chorwacja), Olga Surina (Rosja), Maryam Tahmasebi (Iran), Tokyo Melonboy (Japonia), Bård Sletvold Torkildsen (Norwegia), W.okada (Japonia), Jana Walther (Niemcy), Yujie Wu (Tajwan), June Zhang (Australia), Huan Zong (Chiny)

Książka powstała dzięki wsparciu m.in. firmy Rödl & Partner w Polsce.

ISBN 978-83-953083-2-1

 

 

Warszawa, Polska redakcja@wydawnictwostostron.pl