Nasza relacja z Bologna Children’s Book Fair 2022

W zeszłym tygodniu, w dniach od 21 do 24 marca 2022 roku, mieliśmy okazję być częścią jednych z największych oraz z najważniejszych Targów Książki Dziecięcej na świecie! Bologna Children’s Book Fair to wyjątkowe wydarzenie, na które przyjeżdżają wydawcy z niemal wszystkich kontynentów.

WIELKIE PLANY WYDAWNICZE STO STRON

Ja, czyli Julita oraz Paweł – w dwuosobowym, pełnym składzie naszego Wydawnictwa Sto Stron wyruszyliśmy do Włoch, żeby znaleźć wyjątkowe książki, które przetłumaczymy na język polski i wydamy dla naszych małych (i większych) czytelników.

Pokazywaliśmy także zagranicznym wydawcom książki, które sami przygotowaliśmy.

Pojechały z nami:

Póki co, jeszcze niewiele możemy zdradzić (wciąż jesteśmy na etapie przeglądania i dopinania dokumentów), ale mamy nadzieję, że wybrane przez nas pozycje spodobają się Wam tak samo, jak zdobyły nasze gusta!

POLSKIE STOISKO NA TARGACH W BOLONII

Dziękujemy Instytutowi Książki za możliwość zostania częścią polskiego stoiska na Targach. Załączamy kilka zdjęć, żeby pokazać Wam wspaniałą atmosferę, która panowała na miejscu. Zewsząd było czuć pasję do literatury dziecięcej! 

Na polskie stoisko składały się:

  • wydawnictwa większe oraz mniejsze (takie jak my),
  • drukarnie,
  • organizacje rządowe.

UKRAINA W BOLONII

Oczywiście, przez wzgląd na niedawne wydarzenie inwazji Rosji na Ukrainę, tych krajów nie było na Targach. Wydawcy pokazali jednak piękne gesty, eksponując swoje książki w tym języku lub umieszczając plakaty wspierające Ukrainę. 

Organizatorzy Bologna Children’s Book Fair celowo pozostawili pustym ukraińskie stoisko, na którym miały pojawić się książki z tego kraju. Ten przekaz poruszył wiele osób. Pustka czasami potrafi być bardziej wymowna, niż byt wiele słów. Z kolei w miejscu bliskim do wejścia na główne hale, znalazł się regał z literaturą z Ukrainy lub w języku ukraińskim.

Mamy nadzieję, że przyszłoroczne Targi odbędą się w większym gronie i z ludźmi, którzy chcieli tam dotrzeć, ale zatrzymała ich wojna.

Pełniejszą relację przeczytacie na blogu: https://bajkochlonka.pl/2022/03/30/relacja-z-targow-ksiazki-dla-dzieci-w-bolonii-2022/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *